Liga Campionilor: Juve doar 0-0 cu Sevilla, centrare a lui Higuain

O Juve cu ghinion nu a depășit o remiză fără goluri pe teren propriu împotriva Sevilla lui Sampaoli: Khedira a fost aproape de a marca în prima repriză, apoi în repriza secundă bara senzațională a lui Higuain și în final Rico a salvat de Alex Sandro – Pjanic doar pe terenul de la minutul 68.

Liga Campionilor Juve începe cu un egal 0-0 acasă cu Sevilla și unele regrete, pentru că nu a fost un meci grozav, dar ocaziile nu au fost ratate. Iar Gonzalo Higuain a fost foarte aproape de a marca: lovitura sa de cap din repriza secundă a ieșit pe transversală.

În prima repriză, însă, Khedira a fost cel care i-a înecat țipătul în gât la Stadion: două ocazii, ambele pe scaunele lui Dybala, două erori. În finală, Alex Sandro s-a făcut și el periculos, Rico salvându-și golul cu lovitura de cap. Pentru Buffon nu există niciun pericol: echipa Sampaoli a avut grijă înainte de toate să coboare ritmul cu verticalizări foarte rare.