Real Madrid, Zidane câștigă și Supercupa

După 3-1 pentru blancos de la Camp Nou, Zidane își face și returul de la Bernabeu și câștigă al 7-lea trofeu din 9 de când a antrenat Madridul.

Supercupa Spaniei la Real Madrid, a zecea din istoria sa. Totul conform așteptărilor: returul de la Bernabeu se încheie 2-0, după 90 de minute de control total al blancos. Un meci marcat inevitabil de victoria cu 3-1 în deplasare pe Camp Nou, dar o reflectare fidelă a crizei în care se zbate astăzi Barcelona, ​​orfană de Neymar. Nu sunt probleme care-l preocupă pe Zidane, care a atins incredibilul obiectiv de a 7 trofee ridicate din 9 competiții ca antrenor la Casa Blanca. A înscris din nou Asensio, care de data aceasta a început și a marcat după doar 3 minute cu un șut spectaculos cu piciorul stâng. Apoi dublează Benzema.