Juve, Dybala show: 3 goluri și primat

Cu trei goluri spectaculoase ale lui Dybala, din ce în ce mai în frunte, Juve câștigă în deplasare cu Sassuolo cu 3-1 și recâștigă fruntea clasamentului alături de Inter și cu puncte pline.

Trei goluri și un spectacol grozav al lui Paulo Dybala, din ce în ce mai lider al alb-negrilor, îi permit lui Juve să șteargă dezamăgirea Barcelonei în Liga Campionilor și să-l doboare pe Sassuolo (1 la 3), recâștigând imediat liderul în clasament împreună cu Inter si cu puncte pline . Cu 8 goluri în 4 meciuri de ligă, Dybala, care și-a sărbătorit astăzi cel de-al XNUMX-lea joc cu Juve, este și cel mai bun marcator pe cont propriu în Serie A.

Dybala a luat imediat scaunul și a marcat un gol mai bun decât celălalt: primul după aproximativ un sfert de oră și ceilalți doi în repriza secundă.

Totuși, Sassuolo nu a cedat niciodată și pe 0 la 2 a redus diferența cu Politano, în urma unei gafe a lui Lichtsteiner, înfuriindu-l evident pe Allegri.

Juve așteaptă acum două meciuri pe teren propriu: primul împotriva Fiorentinei și al doilea în derby-ul cu Toro.