Europeni: Anglia a învins Ucraina și va fi următorul adversar al Italiei în sferturile de finală

Totul părea să spună Franța, iar în schimb va fi Anglia – oamenii lui Blanc „s-au sinucis” aseară împotriva Suediei deja eliminate și, prin urmare, au pierdut primul loc în grupa D în avantajul englezilor, care vor fi așadar la Kiev duminică seară. următorii adversari ai azzurrilor în sferturi, în timp ce transalpinii o vor avea pe favorită Spania.

Totul părea să spună Franța, iar în schimb va fi Anglia. Oamenii lui Blanc s-au „sinucis” ieri seară împotriva Suediei deja eliminate și, prin urmare, au pierdut primul loc în grupa D în avantajul englezilor, care vor fi, așadar, următorii adversari ai azzurrilor în sferturile de finală duminică seara la Kiev, în timp ce transalpinii. va trebui să favorizeze Spania.

Anglia, în schimb, a învins Ucraina cu 1-0 și, prin urmare, a câștigat – pe lângă primul loc în grupa D – provocarea din sferturile de finală cu azzurri ai lui Prandelli. Un gol al lui Rooney a fost suficient împotriva unei Ucraine chiar excelente, care a atacat și a dominat în posesia mingii în cea mai mare parte a meciului și a văzut și un gol regulat al lui Devic nevalidat în repriza secundă.

Este mai bine așa pentru Italia? Greu de spus, chiar și Anglia lui Hodgson este o echipă formidabilă, chiar dacă ceea ce a arătat până acum în aceste Campionate Europene nu ar trebui să fie irezistibil. Poate că până acum convinsese Franța puțin mai mult, înainte de a fi doborât senzațional de Ibrahimovic.