Campioni, super Juve la Zagreb: Dybala este și el deblocat

Juventus răscumpără remiza opac de acasă cu Sevilla și cucerește terenul lui Dinamo, menținând primul loc în grupă la egalitate de puncte cu spaniolii – Pjanic, Higuain, Dybala și Dani Alves pe fileu.

Seara perfectă pentru Juventus în Liga Campionilor. Dacă s-ar putea vorbi de o „crisetta”, mai ales în ultimele două deplasări cu înfrângerea de la Milano și victorie îngustă de la Palermo, aceasta a fost alungată fără nicio îndoială: de data aceasta bianconerii au câștigat autoritar în deplasare împotriva lui Dinamo Zagreb. , cu scorul 0-4, luând trei puncte dintr-o lovitură și primul loc în grupă, la egalitate cu Sevilla care, după remiza 0-0 de la Torino, a stabilit pe teren propriu echipa franceză a lui Lyon.

Nu numai atât: în timpul aceluiași meci, Allegri și-a văzut exaltați toți cei patru ași ai săi 90. Mai întâi Pjanic care a depășit impasul, apoi obișnuitul Higuain și în sfârșit Dani Alves după marele gol al lui Dybala, primul pentru argentinian în acest sezon, în timpul său. al șaptelea joc jucat și după aproape 600 de minute de post. Bianconerii și spaniolii au așadar acum 4 puncte, față de 3 pentru Lyon și 0 pentru Dinamo Zagreb. Următorul meci este Lyon-Juventus, programat marți, 18 octombrie după pauza internațională.