Campioni: Napoli, visul durează o vreme. Apoi Ramos se gândește la asta

Prima repriză spectaculoasă pentru Napoli, care îi pune în dificultate campionii mondiali și preia conducerea cu Mertens - În repriza secundă dușul rece: două goluri de la Sergio Ramos în intervalul de câteva minute dau jocul peste cap și închid discursul de calificare - În refacere pe 3 -1 de Morata.

Visul lui Napoli durează ceva vreme. Patruzeci și cinci de minute în care oamenii lui Sarri nu se mulțumesc să preia conducerea, redeschizând momentan calificările, dar domină Real Madrid din punct de vedere al jocului, în ciuda riscului lui Cristiano Ronaldo pe post cu scorul de 1-0 pentru azzurri (lemn egalat la scurt timp după de Mertens, autorul golului). Pe scurt, este un joc complet diferit față de prima manșă, când Napoli, deși preluase conducerea, suferise jocul merengues.

În repriza secundă, însă, obișnuitul Sergio Ramos se ocupă să răstoarne jocul, și o face în doar cinci minute: mereu cu capul și mereu din corner, specialitatea lui, chiar dacă ariergarda lui Napoli - aliniat în repriză. zona - nu pare a fi lipsită de vină. Real Madrid inchide asadar discutia de calificare cand mai sunt multe de jucat, iar Napoli este incapabil sa reactioneze: intr-adevar, ajunge in refacere si 3-1 semnat de fostul jucator al Juventus Alvaro Morata, care inchide cortina punand scor egal. la cea din prima manșă, dar de data asta cu siguranță un mincinos.