Fotbal, Napoli îl învinge pe Samp în minutul 95

Abia în plină recuperare, Napoli a reușit să învingă Sampdoria cu 2-1 și a cuplat provizoriu Roma pe locul doi – Fundașul Tonelli a marcat golul victoriei – Hysai marcase anterior cu autogol, iar Gabbiadini

Când totul părea să îndrepte spre egalitate, Napoli a reușit să câștige împotriva Sampdoriei în timpul opririi cu un gol în minutul 95 al fundașului Tonelli, care valorează trei puncte și locul doi provizoriu în clasament cu Roma.

Napoli a avut meritul de a crede în asta până la final, dar Sampdoria are motive să se plângă, mai ales pentru expulzarea discutabilă a lui Silvestre în minutul 61 pentru un fault controversat care i-a lăsat la zece jucători în ultima parte agitată a meciului. Meci.

Sampdoria luase conducerea în minutul 30 al primei reprize la un autogol al lui Hysai, iar în repriza secundă a reţinut multă vreme contraofensiva lui Napoli, dar până la urmă şi-a făcut să conteze clasa, egalând cu Gabbiadini în meci. Minutul 77 și marcând în plină recuperare golul victoriei cu revenirea Tonelli